no foto 100x100

TYP PODMIOTU:  organizacja pozarządowa

ADRES:  Wróble 37, Kruszwica, 88-153

WWW:  polskabialages.pl

Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OSOBA REPREZENTUJĄCA:  Andrzej Klonecki - prezes

TELEFON:  52 335 78 95

 

OBSZAR DZIAŁALNOŚCI:

Celem Fundacji jest charytatywne, edukacyjne i naukowe angażowanie się w działania społecznie użyteczne, które przyczynią się do rozwoju i modernizacji rolnictwa, rozwoju społeczności wiejskich, zmniejszenia skutków ubóstwa i przeciwdziałania skutkom bezrobocia na wsiach i małych miastach. Celem Fundacji jest także wspieranie środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz wspieranie integracji europejskiej a także rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami. Celem Fundacji jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w obszarze opieki społecznej w zakresie wspierania aktywności i integracji społecznej seniorów. Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi jest powołana do prowadzenia działalności kulturalnej. Przewodnią ideą jest w tej dziedzinie ochrona dziedzictwa kultury agrarnej Nadgopla i Kujaw.

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Fundacja propaguje chów gęsi w naturalnych, ekologicznych warunkach w stadkach do 100 sztuk, żywionych gospodarskimi paszami oraz wypasanych swobodnie na pastwiskach i łąkach. Fundacja w tym zakresie prowadzi na szeroką skalę szkolenia i wykłady dla hodowców, oraz pośredniczy w nabyciu ekologicznych piskląt. Współpracujemy bardzo ściśle z Instytutem Zootechniki – PIB Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka, który od 53 lat prowadzi hodowlę gęsi Białej Kołudzkiej. Współpraca dotyczy badań naukowych w zakresie dobrostanu, jakości mięsa i tłuszczu ekologicznych gęsi oraz puchu i pierza odzyskanego po uboju ptaków. Fundacja w ramach swojej działalności współpracuje z niemieckimi i japońskimi importerami puchu i pierza, które uzyskuje się po uboju gęsi.